Plešatění

Taky ji máte?

Ehm…cože? Alopecie, nebo – li vypadávání vlasů. Na toto téma si můžete přečíst kvanta informací na webu a taky kvanta diskuzí. Někomu pomohly mořské či sladkovodní řasy, jinému mladý ječmen, dalšímu různé vodičkymastičkypastičkypilulkyakdovícodalšího, dokonce mi jeden chlapík říkal, že si pleš potírá slepičím trusem, ale to už je asi fakt extrém.

Nebavím se o řídnutí vlasů, to přichází většinou s věkem, u mužů i žen, a příčinou může být kromě jiného nízká hladina testosteronu.
Musíme ale hledat příčinu a musíme ji hledat sami, protože co doktor, to názor.
A jen málokterý doktor vám nabídne, že vam udělá krevní odběry na rozbor hladiny právě zmíněného testosteronu, ostatních hormonů, vitamínů, kolagenu, minerálů a stopových prvků.

Proč? Protože je to vyšetření finančně náročné a na vypadávání vlasů se ,,neumírá“, tak co…?
Pokud je příčina zjevná, (chemoterapie, ozařování například) asi není co řešit.
Pokud ale nevíte, je nutné se zastavit, a jít hodně do hloubky.
Zamyslet se, třeba i hodně daleko do minulosti, co vás kdy potkalo traumatizujícího, co jste sice přestáli, ale po dlouhé době se to může projevit tak, že se vám najednou ve kštici udělá pár lysinek.

Vetšinou jsou ve tvaru kolečka a jsou různě velké, někdy se rozrůstají a postupně mohou splynout v jednu nebo více větších.

Ze zkušenosti v rodině, kdy to postihlo před lety mého (bývalého) manžela poté, co jsme museli řešit jinou dost náročnou zdravotní situaci, si dovolím říct, že je třeba to chytit komplexně.

Vymetl nespočet doktorů, byl nervozní jako sáňky v létě, každý doktor poradil něco jiného a každý trvrdil, že ta jeho léčba (rada) je nad zlato.

Nezabrala ani jedna.

Co zabralo?

V prvé řadě klid.

Hodil to za hlavu!

Lépe řečeno bylo mu to hozeno za hlavu, když mu jeden doktor řekl:

Vykašli se na to! Jak to přišlo, tak to odejde! A když to neodejde? Zeměkoule se točit nepřestane!

 Tahle rada je sice dost nevšední, ale ve finále se ukázala jako jediná efektivní.

Nejak  zvládl psychiku a k tomu pro jistotu dělal to, co mu tenhle zmíněný doktor poradil:

Akupunktura (lokální, tj opichy lysinky zlatými jehličkami, cca 2x týdně), masáž lysiny panthenolem a mastí Calcium panthotenicum.

A užívání masivní dávky zinku, selenu, ženšenu, kollagenu, vitamínu C a D, colostra (mlezivo).

Výborný je Geriavit pharmaton. Má vyváženou hladinu (nejen) výše zmíněného a skutečně není jen pro seniory. Měli byste ho užívat kdykoliv, když se ocitnete ve vypjaté fyzické či psychické situaci.

Je to lék běžně dostupný a je poměrně efektivní.

Po pár měsících se najednou začaly na lysinkách objevovat drobounké chloupky, a pak pozvolně narostly zase normální vlasy.

Co je ale třeba zmínit, je trpělivost. Efekt léčby nelze čekat „zítra“ .

Opatrujte se.

Shares