Botox z kuchyně – pleťová maska

Dieta a péče o pleť?

Musíme si uvědomit všechny souvislosti.

Péče o pleť s tím souvisí. Tedy nejen při držení diety samozřejmě :)

Nemusíte vyhazovat peníze za drahé kosmetické přípravky.

Maska:

  • Nastrouhejte syrový brambor, přebytečnou šťávu slijte, pak ji můžete na lačno vypít.
  • Přidejte lžíci (nebo dvě)solamylu nebo kukuřičného škrobu a asi půl  dcl smetany ke šlehání, pečlivě rozmíchejte v  kastrůlku,  postavte na plotýnku a pečlivě stále promíchávejte. Až se směs zahřeje (strčte do ní prst 🙂  ), přilijte asi 1 dcl čerstvě vymačkané mrkvové šťávy. Míchejte do zhoustnutí, konzistence asi jako puding, a odstavte z ohně.
  • Za stálého míchání (aby se neudělal  škraloup) vymíchejte do studena. Vlezte si do vany s teplou lázní (můžete do ní přidat ovesné vločky jemně mleté a asi 1kg soli).
  • Mrkvovou směs si naneste na obličej, krk, dekolt, paže, ruce… 🙂 prostě podle toho, kolik jste si toho udělali. Zbytek můžete sníst, třeba přidat mleté ořechy. Je to jako trochu jiný puding.

Odpočívejte asi půl hodiny, pak se  osprchujte, osušte, a nejen obličej, ale celé tělo ošetřete výživným krémem. Za půl zázraku, ne – li za zázrak celý, považuji panenský kokosový olej, LZS. Je multifunkční, nejen  v kuchyni…

Můžete použít i olej olivový, lněný, avokádový, kakaové máslo apod. A až se to vcucne, hupky dupky do postele 😉   Odpočiňte si! Delší spánek Vám jedině prospěje !!!

PS: Jedna tajná holčičí rada: obličej Vám končí tam, kde začínají prsní bradavky! 😉  Na krk a dekolt se často zapomíná. Je dost tristní, když  vidíte pěknou našlechtěnou „babu“, která má krk  jak „zmačkanej papír od sekaný“. A v určitém věku pokožka není již tak pružná a po úbytku váhy potřebuje přiměřenou péči. Rodné číslo se vám sice asi nezmění, ale pomoci se přírodě trošku dá.

Shares