Botox z kuchyně – pleťová maska

Dieta a péče o pleť?

Musíme si uvědomit všechny souvislosti.

Péče o pleť s tím souvisí. Tedy nejen při držení diety samozřejmě :)

Nemusíte vyhazovat peníze za drahé kosmetické přípravky.

Maska:

  • Nastrouhejte syrový brambor, přebytečnou šťávu slijte, pak ji můžete na lačno vypít.
  • Přidejte lžíci (nebo dvě)solamylu nebo kukuřičného škrobu a asi půl  dcl smetany ke šlehání, pečlivě rozmíchejte v  kastrůlku,  postavte na plotýnku a pečlivě stále promíchávejte. Až se směs zahřeje (strčte do ní prst 🙂  ), přilijte asi 1 dcl čerstvě vymačkané mrkvové šťávy. Míchejte do zhoustnutí, konzistence asi jako puding, a odstavte z ohně.
  • Za stálého míchání (aby se neudělal  škraloup) vymíchejte do studena. Vlezte si do vany s teplou lázní (můžete do ní přidat ovesné vločky jemně mleté a asi 1kg soli).
  • Mrkvovou směs si naneste na obličej, krk, dekolt, paže, ruce… 🙂 prostě podle toho, kolik jste si toho udělali. Zbytek můžete sníst, třeba přidat mleté ořechy. Je to jako trochu jiný puding.

Odpočívejte asi půl hodiny, pak se  osprchujte, osušte, a nejen obličej, ale celé tělo ošetřete výživným krémem. Za půl zázraku, ne – li za zázrak celý, považuji panenský kokosový olej, LZS. Je multifunkční, nejen  v kuchyni…

Můžete použít i olej olivový, lněný, avokádový, kakaové máslo apod. A až se to vcucne, hupky dupky do postele 😉   Odpočiňte si! Delší spánek Vám jedině prospěje !!!

PS: Jedna tajná holčičí rada: obličej Vám končí tam, kde začínají prsní bradavky! 😉  Na krk a dekolt se často zapomíná. Je dost tristní, když  vidíte pěknou našlechtěnou „babu“, která má krk  jak „zmačkanej papír od sekaný“. A v určitém věku pokožka není již tak pružná a po úbytku váhy potřebuje přiměřenou péči. Rodné číslo se vám sice asi nezmění, ale pomoci se přírodě trošku dá.
0Shares
Karla
Jsem zdravotní sestra, kosmetička, aroumaterapeutka, výživový poradce. Po mnoha zdravotních a po všech stránkách velmi náročných životních peripetiích jsem objevila tu správnou cestu. Cestu k tomu, jak žít v souladu sama se sebou, a protože celý život lidem pomáhám, své mnohaleté poznatky a zkušenosti nejen v oblasti zdraví a zdravého životního stylu, atd. předávám dál. ►►Ukazuji cestu, jak se naučit žít v souladu se sebou samým. ►►V souladu s přírodou. ►► V souladu s prastarými zákonitostmi světa. ►►►►►►► ,,Celek je víc než jen souhrn jeho částí“. Aristoteles ►►Když budete mít potřebu, nebojte se, napište mi na karla@karlakrausova.vz. O mně si můžete přečíst tady:https://karlakrausova.cz/muj-pribeh/